Smart Moving Cities Workshop, Tarbiat Modares University, Tehran

  .During the year before the conference, several events have been planned in cooperation of Urban Design Scientific Association of Tarbiat Modares University

  The third one is a workshop with the title: 

  Smart and Integrated Moving City Workshop

  Scope of the Event:

  An Integrated and Smart Approach to Moving in the city (Cars+ Pedestrian +Cycle) Based on Learning from International Examples and Move Mobility Professional Projects

  Venue and Date:

  20-21 December 2017. at Shahid Motahari Salon in Tarbiat Modares University.

   Keynote Speaker:

  Tonny Bosch, CEO of MOVE mobility Company

  MohammadSaeed Izadi, Department of Urban Planning and Architecture, Ministry of Roads and Urban Development

  Mehrdad TaghizadeDepartment of Transportation, Ministry of Roads and Urban Development

  Mojtaba Rafieiyn, Department of Urban Planning and Design, Tarbiat Modares University

  Ehsan Ranjbar, Department of Urban Planning and Design, Tarbiat Modares University

  Mahmoud SaffarzadeDepartment of Transportation Planning, Tarbiat Modares University

  AmirReza Mamdoohi, Department of Transportation Planning, Tarbiat Modares University

  Ali Safavi, Department of Urban Planning and Design, Tarbiat Modares University

  Scientific Chair:

   Ehsan Ranjbar, Department of Urban Planning and Design, Tarbiat Modares University

  Organizing Committee:

  Reyhaneh Saffari

  Niloofar Dehghani

  Akram Mohammadzadeh

  Supporters:

  Dutch Cycling Embassy, Ministry of Roads & Urban Development, Tehran Construction Engineering Organization.

   

  جهت برنامه‌ريزي بهتر براي حضور شركت‌كنندگان، ثبت‌نام نهايتا تا تاريخ 25 آذر ماه 1396 تمدید شد.

  سمينار و كارگاه آموزشي 2 روزه‌ حمل‌ونقل هوشمند و منسجم پياده، دوچرخه و سواره در شهر

   

  مقدمه:

  امروزه رشد بی‌رویه استفاده از اتومبیل در سطح شهرهاي ما و افزایش سفرهای درون شهری موجب ایجاد مسائل مختلفی از قبیل ترافیک شدید و به تبع آن اتلاف وقت و زمان شهروندان،‌ آلودگی صوتی، آلودگی هوا و مسائل دیگری شده است، که این خود موجب کاهش کیفیت زندگی در شهرها می‌شود. با بالا رفتن استفاده از خودروی شخصی، توجه‌ها به سمت گسترش شبکه معابر، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها می‌رود به طوری که فضاهای پیاده و محورهای حرکت حمل‌و نقل پاک، رو به فراموشی می‌‌روند. استفاده از وسایل حمل‌و نقل عمومی و به ویژه وسایل حمل‌و نقل پاک در بسیاری از شهرهای پیشرفته و در حال توسعه، موجب کاهش و حذف چنین مسائل و مشکلاتی شده است.از اين رو شناخت تجربيات و برنامه‌ريزي جامع كشور هلند كه سيستم حمل‌ونقل عمومي آن به‌عنوان يكي از جامع‌ترين و موثرترين سيستم‌هاي حمل‌ونقل در جهان شناخته مي‌شود، مي‌تواند گام موثري در ارتقاي سيستم حمل‌ونقل شهرهاي ما باشد.

  محور اصلي برنامه:

  رويكردي هوشمند و منسجم براي حركت در شهر (پياده+ دوچرخه+ سواره) بر اساس تجارب و نمونه‌هاي بين‌المللي و پروژه‌هاي حرفه‌اي

  تاريخ و محل برگزاري:

  29 و 30 آذر ماه 1396. سالن شهيد مطهري دانشگاه تربيت مدرس

  سخنرانان اصلي:

  • Tonny Bosch: مديرعامل شركت Move Mobility از كشور هلند
  • محمدسعيد ايزدي: معاونت محترم شهرسازي وزارت راه و شهرسازي
  • مهرداد تقي‌زاده: معاونت محترم حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازي
  • مجتبي رفيعيان: رياست محترم دانشكده‌ي هنر و معماري دانشگاه تربيت مدرس
  • احسان رنجبر: عضو هيئت علمي گروه شهرسازي دانشگاه تربيت مدرس، دبیر علمی
  • محمود صفارزاده: عضو هيئت علمي گروه برنامه‌ريزي حمل‌ونقل دانشگاه تربيت مدرس
  • علي صفوي: عضو هيئت علمي گروه شهرسازي دانشگاه تربيت مدرس
  • اميررضا ممدوحي: عضو هيئت علمي گروه برنامه‌ريزي حمل‌ونقل دانشگاه تربيت مدرس
  • کارشناسان معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی (حميدسيادت موسوي، محمدمهدي ميرزايي، مرضيه باريكاني، مهدي استادي)

  دبير علمي:

  • احسان رنجبر: عضو هيئت علمي گروه شهرسازي دانشگاه تربيت مدرس

  كارگروه اجرايي:

  • ريحانه صفاري
  • نيلوفر دهقاني
  • اكرم محمدزاده

  برگزار كنندگان:

  • انجمن علمی طراحی شهری دانشگاه تربیت مدرس، شركت Move Mobility با همکاری Dutch Cycling Embassy از کشور هلند، دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس، مهندسین مشاور سبزاندیش پایش(ساپ).

  حاميان: 

  • وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، جامعه مهندسان شهرساز ايران، انجمن طراحان شهری ایران. 

  به تمامي شركت‌كنندگان در سمينار و كارگاه،‌ گواهينامه‌ از Dutch Cycling Embassy، ارائه مي‌گردد.

   

  • در مورد شركت Move Mobility

  تخصص اصلی شرکت Move Mobility در حمل و نقل پایدار شهری است. هدف اصلی این گروه به وجود آوردن شهرهای هوشمند می‌باشد. هدف اين شركت افزایش دسترسی، بالابردن کیفیت زندگی شهری و سرزندگي، امنیت و اقتصاد شهری با  فراهم آوردن راهنما برای پایه‌گذاری سیستم‌های حمل‌ونقل شهری است.

  تجربیات شركت Move Mobility به صورت بین المللی و در کشورهای آمریکا (ممفیس و آستین و هوستن) مکزیک (کارناواکا و ویلاهرموسا)، گرجستان (تفلیس)، آفریقا (کامپلا، نایروبی ، موزامبیک و کیپ تاون) و در خاورمیانه کردستان عراق و ایران می باشد.

  • در مورد Dutch cycling embassy

  این نهاد، يك گروه گسترده براي برنامه‌ريزي حمل‌ونقل پايدار است كه دوچرخه‌سواري در آن نقش مهمي دارد. اين گروه در راستاي به اشتراك گذاشتن تخصص و تكنولوژي خود به عنوان كشور دوچرخه‌سواري برتر در جهان در جهت معرفي دوچرخه‌سواري به‌عنوان مدرن‌ترين، كارآمدترين و پايدارترين نوع حمل‌ونقل فعاليت مي‌كند. چرا كه دوچرخه‌سواري نه تنها به حمل‌ونقل شهري و ايمني راه‌ها كمك مي‌كند، بلكه تاثيرات مثبتي بر اقصاد، اجتماع و سلامت افراد دارد. كشور هلند امروزه در سراسر جهان داراي بالاترين نرخ دوچرخه‌سواري مي‌باشد و طیف وسیعی از دانش‌فنی، محصولات و زیرساخت‌های دوچرخه‌سواری را فراهم می‌کند. هدف اصلي اين گروه به اشتراك گذاشتن دانش و تجربيات كشور هلند در زمينه‌ي دوچرخه‌سواري با سراسر جهان است.

  • در مورد نرم‌افزار Move Meter

  Move Meter  ابزار آنلاینی برای آنالیزکردن، برنامه‌ریزی و ساخت سناریوهای مختلف در راستای توسعه‌ی شهر است. این نرم افزار بینش آنلاینی در خصوص تاثیرگذاری سیاست‌گذاری‌های حمل‌ونقل و ترافیک و برنامه‌ریزی محیط‌زیست می‌دهد. Move Meter ابزاري جهت ساخت جهاني هوشمند است. این ابزار از پتانسیل‌های بالای اطلاعات و منابع موجود مانند gps، gsm، HERE data واطلاعات ترافيكي استفاده می‌کند. با استفاده از این ابزار شما این امکان را دارا هستید تا سناریوهای مختلف را با مکان‌های مختلف و شبکه‌های متفاوت داشته باشید. Move Meter شاخص‌های فضایی و محیط‌زیستی در خصوص مانیتور کردن و ارزیابی و نمره‌دهی و قضاوت برای سناریوها فراهم می‌کند. یکی از مهمترین مزیت‌های آن در دسترس بودن نتایج به صورت فوری است. این ابزار مناسب مشاوران، متخصصین حوزه‌ی حمل‌ونقل، ترافیک و برنامه‌ریزی شهری برای استفاده در سطح محله، منطقه و ملی مي‌باشد. كاربرد Move Meter در محدوده‌هاي شهري است، كه از آن استفاده‌ي گسترده‌اي در كشور هلند مي‌شود.

  اطلاعات تكميلي: http://www.movemobility.nl

   

  هزینه ثبت نام شرکت در سمینار و کارگاه به همراه تخفيف گروهي: 

  • 150 هزار تومان ، ثبت نام آزاد  دو روز شامل شرکت در پنل ها و کارگاه و ناهار و پذیرایی 
  • 90 هزار تومان، ثبت نام دانشجویان، اعضای انجمن طراحان شهری ایران و انجمن مهندسان شهرساز با ارائه مدرک معتبر عضویت، دو روز شامل شرکت در پنل های سمینار و کارگاه و ناهار و پذیرایی
  • 80 هزار تومان ، ثبت نام آزاد  روز اول شامل شرکت در پنل ها و ناهار و پذیرایی
  • 50 هزار تومان، ثبت نام دانشجویان، اعضای انجمن طراحان شهری ایران و انجمن مهندسان شهرساز با ارائه مدرک معتبر عضویت، روز اول شامل شرکت در پنل های سمینار و ناهار و پذیرایی

   

   

  جهت ثبت نام هزينه مربوطه را به شماره كارت 6104337740843956 به نام اكرم محمدزاده دبیر انجمن علمی طراحی شهری واريز نماييد.

   

  نحوه‌ي ثبت‌نام انفرادي:

  • گام اول : ثبت نام در سایت الزامی است. با مراجعه به سایت www.fups2018.com و مراجعه به پنل Log in یا لینک http://fups2018.com/en/?id=10&p=9  نام کاربری و کلمه عبور شخصی را ایجاد کنید. نکته مهم: وارد کردن اطلاعات درخواستی الزامی است.
  • گام دوم : از طریق پنل log in با نام کاربری و کلمه عبور ایجاد شده وارد پنل شخصی خود می شوید. ابتدا از قسمت photo upload تصویر خود را بارگذاری کنید. اگر در دسته‌ي دانشجويان قرار داريد، از قسمت upload documents مدرک معتبر دانشجویی، عضویت در انجمن طراحان شهر و انجمن مهندسان شهرساز را بارگذاری کنید. در صورتیکه ثبت نام آزاد هستید نیاز به مراجعه به این قسمت نیست.
  • گام سوم: وارد قسمت final registration شوید. نوع شرکت در سمینار و کارگاه را از service type انتخاب کنید. با وارد کردن نام و نام خانوادگی بر روی add to list کلیک کنید. با کلیک بر bank draft فیش واریزی را بارگذاری کرده و بر روي submit کلیک کنید.
  • گام چهارم: در پایین صفحه وضعیت ثبت نام شما ایجاد می شود و پس از تایید مدارک ثبت نام نهایی به شما اعلام می شود. با وارد شدن به صفحه شخصی یک روز بعد از ثبت نام می توانید وضعیت خود را کنترل کنید.

   

  نحوه‌ي ثبت‌نام گروهي:

  • مرحله‌ اول:لازم به ذكر است كه در ثبت‌نام گروهي، نياز مي‌باشد كه تنها يك نفر از اعضاي گروه به‌عنوان "سرگروه" هزينه‌ي ثبت‌نام تمامي اعضا را ثبت نمايد. با اين وجود و قبل از ارائه‌ي فيش واريز، تمامي اعضاي گروه مي‌بايست گام اول و گام دوم در نحوه‌ي ثبت‌نام انفرادي ذكر شده در بالا را طي نمايند (در ارائه‌ي گواهينامه‌، به اطلاعات فردي ثبت شده در پنل كاربري اعضا نياز است).
  • مرحله‌ دوم: در پنل كاربري خود، وارد قسمت messages شويد. بر روي send a message، كليك كرده، در قسمت Subject، "ثبت‌نام گروهي-نام و نام خانوادگي سرگروه" و در قسمت Text، تعداد اعضاي گروه (مثلا 6 نفر) را وارد نموده و ارسال بفرماييد.  در اينجا كار افراد گروه با سايت به اتمام رسيده و مي‌توانند براي پيگيري ثبت‌نام نهايي با سرگروه خود در ارتباط باشند. 
  • مرحله‌ سوم: سرگروه پس از طي مرحله‌ي اول، در پنل كاربري خود، وارد قسمت final registration شده و در قسمت service type، نوع ثبت‌نام گروهي در سمينار و كارگاه را انتخاب كند. پس از وارد كردن نام و نام‌خانوادگي بر روي add to list كليك كرده و در نهايت با كليك بر روي bank draft، فيش واريزي (مبلغ فيش واريزي معادل هزينه‌ي شركت تمامي اعضاي گروه در نوع بسته‌ي ثبت‌نامي مي‌باشد.) را بارگذاري كرده و بر روي submit كليك كند. 
  • مرحله چهارم: سرگروه در پنل كاربري خود، وارد قسمت messages شده و بر روي send a message كليك كند. در قسمت subject، "ثبت‌نام گروهي" و در قسمت text، نام و نام خانوادگي تمامي اعضاي گروه را نوشته و ارسال نمايد.
  • مرحله‌ پنجم: پس از بررسي ثبت‌نام، مدارك آپلودشده‌ي اعضاي هر گروه (در صورت دانشجو بودن و يا عضويت در انجمن طراحان شهري) و پيام‌هاي ارسال‌شده توسط اعضا و فيش واريزي توسط سرگروه، ثبت‌نام اعضا نهايي شده و سرگروه مي‌تواند با وارد شدن به صفحه‌ي پنل كاربري خود، از وضعيت گروه مطلع شود.
  •  

  جهت برنامه‌ريزي بهتر براي حضور شركت‌كنندگان، ثبت‌نام نهايتا تا تاريخ 25 آذر ماه 1396 صورت مي‌پذيرد.

   

   راه‌هاي ارتباطی

  شما مي‌توانيد سوالات خود را با يكي از ايميل‌هاي زير در ميان بگذاريد:
   
  info@fups2018.com و يا tmuudf@gmail.com
   
  و يا در ساعات 13- 8 با شماره تلفن 09376716278 تماس حاصل فرماييد.

   

  برنامه‌ي كامل 2 روز سمينار و كارگاه